spodnie jeansowe

Jeansy to nieodzowny element stylu streetwear. Zakładamy je na co dzień do szkoły, pracy, na spotkania z przyjaciółmi. Noszą je kobiety i mężczyźni w rożnym wieku. Historia spodni jeansowych sięga dość zamierzchłych czasów, a ich wygląd przechodzi przeobrażenia w zależności od obowiązującej mody. Trendy zmieniają się, jak chodzi o krój, kolory, zdobienia. Jakie spodnie jeansowe będą modne w tym sezonie?

Jeansy i ich historia

Spodnie jeansowe to obecnie określenie umowne, ponieważ jeansy bardzo często szyte są z mieszkanek stretchu. Coraz rzadziej kupujemy spodnie z denimu, czyli „prawdziwe” jeansy, takie jak nosiło się dawniej.

Pierwotnie denim był wykorzystywany do szycia odzieży roboczej, ze względu na swoja wytrzymałość. Jest to mocny, gruby i mało elastyczny materiał. Levi Strauss zaprojektował swoje pierwsze jeansy z myślą o górnikach i farmerach. Spodnie jeansowe zaprojektowane przez Strauss zyskiwały coraz bardziej z upływem czasu, począwszy od lat sześćdziesiątych XX wieku, ze względu na swoją wytrzymałość i atrakcyjny uniwersalny kój. Dziś Levi’s to kultowe jeansy, klasyka stylu streetwear.

Modne spodnie jeansowe na nadchodzący sezon

Tradycyjny krój jeansów to proste nogawki, które nie przylegają w całości do ciała. Obecnie najmodniejsze są jednak tak zwane rurki, czyli obcisłe spodnie jeansowe ze stretchem, które podkreślają kształty i w całości opinają nogę oraz pośladki. Nic nie wskazuje na to, aby w tym sezonie sytuacja miała się zmienić. Nadal najchętniej nosić będziemy właśnie rurki slim fit, choć w kolekcjach projektantów coraz częściej lansowane są również inne fasony spodni jeansowych.

Nadal w modzie będą jeansy z dziurami w rockowym stylu. Znajdziemy je między innymi w kolekcji Pinko. Spodnie jeansowe Sheila są wykonane z materiału w jasnoniebieskim kolorze, z efektem sprania (wycierane po środku).

pinko sheila

Podobny fason to również spodnie Disqared Jeans, model Skater. Nogawki są przecierane, z dziurami. Disqared Jeans proponuje ciemniejsze zabarwienie ich dolnej części, co wygląda, jakby nogawki zostały odwinięte po bardzo długim czasie noszenia spodni.

disqared jeans

Modny jest również jeans o niejednorodnym kolorze. Spodnie Guess nie są gładkie i przykuwają spojrzenia ciekawym wyglądem. Materiał imituje znoszony denim, jednak w rzeczywistości to wysokiej jakości elastyczna tkanina. Guess zadbał o perfekcyjne skrojenie spodni, dzięki czemu model dobrze leży.

guess

W kolekcjach znanych marek coraz częściej pojawiając jeansowe dzwony, które powracają do łask po latach przerwy. Obecnie najmodniejsze są fasony do połowy łydki z rozszerzaną nogawką. Takie modele znajdziemy między innymi w kolekcji Pinko.

pinko pollon

Modne będą również proste szerokie nogawki. Takie jeansy to najczęściej spodnie z denimu, który jest twardy i układa się w specyficzny sposób. Podobny fason to na przykład spodnie jeansowe Pinko Kendall o długości 7/8. Nogawki spodni są surowo wykończone, co oznacza, ze nie są obszyte i jeans jest wystrzępiony u dołu.

pinko kendallJeansowe spodnie chyba nigdy nie wyjdą z mody, ponieważ należą do najpraktyczniejszych. Zmienia się tylko ich wygląd, choć podstawowym kolorem pozostaje oczywiście blue jeans, czyli charakterystyczny odcień niebieskiego.