calvin klein bluza

Kiedy Calvin Klein zakładał swoją firmę modową w 1968 roku nie mógł sobie zdawać sprawy (a nawet o tym nie śnił!), że jego marka zapisze się na kartach historii już na zawsze. Dzisiaj na czele imperium stoi Raf Simons. Zgodnie z założeniami stale realizuje „amerykański sen” założyciela, jednak z nieco inną wizją. Jak wygląda historia domu mody Calvin Klein i jakie produkty są jego wizytówką? Na które elementy garderoby warto postawić w 2019 roku? Calvin Klein- bluza, spodnie, buty a może T-shirt?

calvin klein bluza outlet

Kilka słów o historii

Swoją markę modową, Amerykanin- Calvin Klein założył w 1968 roku. Babcia urodzonego na Bronksie chłopaka była krawcową i to właśnie od niej zaraził się pasją do szycia (można uznać, że to zainteresowanie miał we krwi). Jego matka również zachęcała młodego Kleina do zgłębiania sztuki i poznawania różnych aspektów mody. Po ukończeniu liceum, Calvin rozpoczął naukę w Art Students League of New York oraz Fashion Institute of Technology. Jednak dopiero w 2003 roku otrzymał tytuł doktora honoris causa.

Po kilku latach nieustannego projektowania dla lokalnych producentów odzieży, razem ze swoim przyjacielem z dzieciństwa- Barrym Schwartzem, postanowił otworzyć swoją pierwszą firmę.

Klein zaczął projektowanie oraz produkcję damskich płaszczy już w latach 60 XX wieku. W latach 70 oraz 80, firma projektowała głównie odzież dżinsową. Kultowe spodnie z tego materiału zapewniły mu pozycję głównego gracza na amerykańskim, modowym rynku.

Z czasem w asortymencie pojawiły się produkty sportowe, jak również klasyczne marynarki oraz damska i męska bielizna. Każdy chciał posiadać w swojej szafie modny, sportowy strój od Calvin Klein – bluza, spodnie dresowe czy top. Od 1992, kolekcję seksownej bielizny reklamowała ulubiona modelka projektanta- Kate Moss. Dzięki tym konsekwentnym działaniom, niezwykle szybko zbudował on modowe imperium oparte na swoim klasycznym, amerykańskim stylu. Co ciekawe firma przetrwała największy kryzys lat 90, kiedy wiele konkurencyjnych marek upadało lub mocno ucierpiało. Klasyczny, jednak zawsze innowacyjny styl marki pozwolił na zbudowanie silnego i stabilnego grona odbiorców, chętnie kupujących produkty po dziś dzień.

Calvin klein t-shirt

Styl i projektanci marki Calvin Klein

Od ponad 40 lat marka Calvin Klein wysyła w świat bardzo spójne i silne komunikaty, budujące tożsamość firmy i przyciągające rzeszę fanów na całym świecie. O ubraniach i dodatkach Calvin Klein mówi się, że ich „proste linie definiują ikoniczny styl”. Zarówno w kampaniach jak i innych działaniach Calvin Klein utrzymuje swój luksusowy wizerunek, mimo dostępności swoich produktów niemalże dla każdego. To sprawiło, że świeże, nowoczesne i minimalistyczne ubrania, buty i inne rzeczy Calvin Klein są jednymi z najbardziej pożądanych w świecie mody.

Projektanci domu mody Calvin Klein

W 2002 roku, założyciel marki sprzedał imperium koncernowi Phillips-VanHeusen (PVH) za bagatela 430 mln dolarów. Wkrótce potem, dyrektorem kreatywnym (linii dla kobiet) został Francisco Costa. Dopiero rok później głównym dyrektorem linii męskiej został Italo Zuchelli’ego. Stanowisko dyrektora kreatywnego linii CK Calvin Klein, Calvin Klein Jeans oraz Calvin Klein Underwear zajął wieloletni współpracownik marki, Kevin Carrigan.

Duże zmiany nawiedziły dom mody w 2016 roku, kiedy Costa oraz Zuchelli opuścili firmę. W związku z tym, w sierpniu tego samego roku dyrektorem kreatywnym, a więc najważniejszą osoba w firmie modowej został Raf Simons (wcześniej związany z marką Dior).

bluza calvin klein

Calvin Klein- bluzy, spodnie, T-shirty i wiele więcej! Szukaj świetnych okazji na ubierzsie.com

Asortyment marki jest niezwykle szeroki. Ostatnio możemy zaobserwować sporą ilość osób, ubierających T-shirty, spodnie, klapki, czapki i inne ubrania Calvin Klein. Bluza z dużym logo na przodzie robi furorę na tygodniach mody oraz na blogach sławnych influencerek. Jeśli szukasz odzieży i dodatków tego typu, sprawdź asortyment w outlecie internetowym ubierzsie.com