Timberland

Marka Timberland jest obecnie jedną najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Każdy z nas chociaż raz w swoim życiu widział charakterystyczne, żółte buty na ulicach wielkich miast, czy w Internecie- na blogach modowych. Z jej produktów korzystają miliony osób, w niemalże każdym zakątku świata- od Ameryki, poprzez Europę, na Azji kończąc. Nie każdy jednak zna korzenie firmy i historię niewątpliwego sukcesu marki Timberland. Aby ją poznać musimy cofnąć się aż do początku XX wieku.

To właśnie wtedy, Nathan Swartz zaczął pracę jako czeladnik w fabryce obuwia, w Bostonie. Nikt nie zdawał sobie w tamtym czasie sprawy z tego, że tą decyzją dał początek jednej z najbardziej rozpoznawalnych na świecie marek obuwniczych i nie tylko. Jak skromny i niepozorny szewc stał się odnoszącym sukcesy przedsiębiorcą? Sprawdź historię marki Timberland.

Timberland

Początki nie zawsze są proste – pierwsza działalność Nathana Swartza

Zanim Nathan Swartz został biznesmenem, przeszedł długą drogę. Swoją karierę zaczynał jako pracownik fizyczny, jednak już w 1952 roku los się do niego uśmiechnął. Był to dla niego kamień milowy- wtedy właśnie miał możliwość wykupienia połowy udziałów w fabryce The Abington Shoe Company. Przez pierwsze lata pełnił tam funkcję czeladnika.

Już 3 lata później Nathan został właścicielem fabryki, przez co mógł rozpocząć prace nad produkcją obuwia na szeroką skalę.

Nieprzemakalne buty to będzie hit!

W połowie lat 60, Swartz wpadł na pomysł stworzenia nieprzemakalnych butów, idealnych na okres jesienno-zimowy. Z początku nie dysponował on jednak odpowiednim zapleczem technicznym więc jego sen spełnił się dopiero 8 lat później- w 1973 roku. Warto wspomnieć o tym, że na tym etapie Swartz współpracował już ze swoimi synami, wymyślając nowe technologie.

Żółty – legendarny kolor marki Timberland

Jeśli zapytamy przechodniów o to, z czym kojarzy im się marka Timberland, 90% z nich odpowie, że z charakterystycznym kolorem żółtym na butach. Nic dziwnego, ponieważ pierwsze, wodoszczelne obuwie zyskało miano „Drwala” oraz „Żółtego”. Bardzo szybko również zyskało uznanie na rynku światowym.

Timberland obuwie

Spektakularny rozwój firmy Timberland od pojawienia się przełomowego obuwia

Dobre umiejętności menadżerskie oraz sukces żółtych butów Timberlandzapewniły dynamiczny rozwój firmy. Co ciekawe, już w pierwszym roku wydania słynnego obuwia, marka rozszerzyła swoja ofertę na skalę międzynarodową. Ten ruch znacznie zwiększył liczbę nowych klientów.

Z czasem, oprócz obuwia marka Timberland zaczęła wprowadzać inne akcesoria.

Świat mody z Timberland

Z pozoru może się wydawać, że buty Timberland miały był przede wszystkim funkcjonalne, a nie „piękne” czy „trendy”. Jednak już w latach 80 i 90 XX wieku stały się one niezwykle modne w środowiskach hip-hopowych. Z początkiem XXI wieku „Timberlandami” zainteresował się świat mody, buty zaczęły być również wykorzystywane w teledyskach (np. Beyonce i Jay-Z – „Bonnie and Clyde” czy Jennifer Lopez- „Jenny from the block”.)

Timberland buty okazja Timberland outlettimberland buty uberzsie.com

Marka Timberland dzisiaj

Marka Timberland po dziś dzień jest wierna swoim tradycjom i przekonaniom. Ten Amerykański producent, każdego roku dba o to, aby do klientów trafiły produkty charakteryzujące się niezaprzeczalną jakością oraz solidnością wykonania.

Co więcej, marka stawia silny nacisk na ekologię oraz stara się w jak największym stopniu dbać o naszą planetę. Od 2006 roku na każdej, specjalnej etykiecie produktu Timberland (tzw. Nutritional Label) znajdziemy w jaki sposób powstała dana rzecz, ilość zużyte energii potrzebnej do jej wytworzenia, obecna liczba fabryk Timberland czy ilość godzin, które pracownicy przepracowali na cele społeczne. Marka stawia na rzetelne informacje i transparentność na temat warunków pracy oraz używanych materiałów.

W Polsce produkty Timberland możemy dostać w wielu miejscach. Obecnie w asortymencie marki oprócz kultowego obuwia znajdziemy również ubrania, akcesoria czy nakrycia głowy. Autentyzm oraz prostota kolekcji wpływa na nieustanne oraz coraz większe zainteresowanie marką w Polsce. Jeśli polujesz na świetne okazje i atrakcyjne ceny, świetnym rozwiązaniem będzie odwiedzenie outletu internetowego ubierzsie.com. Polecamy!