Jak ubrać się do biura - czyli garść inspiracji od Liu-Jo, Pinko i Twin-Set

Wybór odpowiedniej stylizacji do biura, potrafi być problematyczny. Zwłaszcza, jeśli poszczególne elementy garderoby, sztywno ustalone są przez panujący w miejscu naszej pracy dress code, z którym niekoniecznie się identyfikujemy. Chociaż wydaje się, iż nie ma możliwości pogodzenia naszego zamiłowania do mody z biurowymi wytycznymi, istnieją pewne sposoby na efektywne przełamanie nudy noszonego przez nas uniformu. Oto kilka porad, które zaklęte w eleganckich projektach takich marek jak Liu-Jo, Pinko oraz Twin-Set, pomogą Ci połączyć aktualne trendy z wymaganiami Twojej firmy.

Nie-nudne stylizacje

Dress code kojarzy się najczęściej ze sztywnymi wytycznymi, które na dobre blokują możliwość wyrażania siebie za pomocą ubioru. Podstawą dla tych narzuconych zasad jest nic innego, jak zachowanie odpowiedniej stylistyki stroju, opierającej się o nienaganną elegancję. Zależnie od miejsca pracy, dress code jest mniej lub bardziej restrykcyjny, ale w każdym z przypadków, jego całkowite przełamanie będzie uznane za naprawdę spory faux pas. Mimo wszystko, istnieją sposoby na taktyczne obejście sztywnych reguł. Jedną z nich jest dopasowanie do klasycznych i minimalistycznych fasonów, czegoś z czym się identyfikujemy. Niezależnie od tego czy będzie to biżuteria, czy odważne buty, element ten nie powinien zaburzać prostoty oraz elegancji stroju. Przykładem dodatku, który pozwoli nam odświeżyć naszą biurową kreację, są niezwykłe projekty torebek Twin-Set.

Torebki - Twin-Set

Funkcjonalna i praktyczna torebka, stanowi doskonałą odskocznię od nudnych aktówek noszonych przez mężczyzn. Te przedstawione powyżej, stanowią przykład eleganckiego rozwiązania, które w mniejszym lub większym stopniu, nada naszej kreacji pewnego rodzaju spójności. Kontrastując z prostą formą, beżowa torebka Twin-Set – posiadająca uroczą, skórzaną łatkę w kształcie serca – przełamie neutralne kolory każdej biurowej stylizacji. Natomiast nasza czarna propozycja, nawiązuje swoim wyglądem do klasycznych rozwiązań, które w łatwy sposób odświeżysz za pomocą dodatkowego, zabawnego breloka.

Projekty Liu-Jo oraz Pinko – czyli ekstrawaganckie spodnie

Jeśli przedkładasz spodnie nad spódnice, zapewne ucieszy Cię fakt, iż również i ten element garderoby możesz w sprawny sposób zaaranżować w swojej stylizacji tak, aby łączył w sobie najnowsze trendy z wymogami firmowego dress codu. Ponieważ spodnie stanowią doskonałe rozwiązanie dla podstawy każdej z biurowych kreacji, doskonale sprawdzą się w połączeniu z eleganckimi koszulami, marynarką, czy też szpilkami. Jedyne na co musisz zwrócić uwagę przy ich wyborze, to wybór odpowiedniego fasonu. Poniżej, prezentujemy jedne z aktualnych propozycji marek Liu-Jo oraz Pinko, jakie doskonale sprawdzą się dla w stylizacjach opartych o sztywny dress code.

Spodnie - Liu-Jo oraz Pinko

Biznesowy i formalny styl, bez obaw możesz przełamać wyrazistymi wzorami – na przykładzie dwóch pierwszych propozycji od lewej, sygnowanymi znaną marką Liu-Jo. Takie rozwiązanie, idealnie sprawdzi się dla przełamania dress codu o mniej restrykcyjnych wymaganiach, pozwalających na odrobinę kreatywnego szaleństwa. Oba modele spodni Liu-Jo, charakteryzują się niepowtarzalnymi wzorami o dosyć intensywnych kolorach. Nie musisz obawiać się jednak, iż nie będą one pasować do reszty! Biel koszuli oraz proste w swojej formie obuwie, doskonale skomponuje się z tego rodzaju rozwiązaniem. Natomiast pozostałe modele na załączonej fotografii, stanowią klasyczny przykład spodni biurowych o stonowanej barwie. Oba projekty, należą do aktualnej kolekcji marki Pinko, która stawia na sprawdzone, eleganckie formy, jakie łatwo połączysz z resztą stroju.

Modne i eleganckie obuwie

Buty stanowią kolejny z elementów, który odpowiednio dopasowany, sprawdzi się dla praktycznie każdej stylizacji biurowej. W tym wypadku, należy jednak uważać na zbytnią przesadę, która zaburzy równowagę pomiędzy trendami, a wymogami dress codu. Dla bardziej restrykcyjnych zasad, poleca się klasyczne szpilki o stonowanych kolorach. Przykładem, może posłużyć nam tutaj czarno-biała propozycja Twin-Set (widoczna na poniżej załączonej fotografii). Jeśli natomiast, nasz dress code nie jest tak wymagający i możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, warto zapoznać się z pozostałymi propozycjami: sandałki Liu-Jo ozdobione ślicznymi perełkami oraz beżowe sandałki Twin-Set z ciekawym motywem kwiatowym.

Szpilki - Liu-Jo oraz Twin-Set

Dress code potrafi być naprawdę problematyczny – jednak z odrobiną kreatywności, jesteśmy w stanie efektywnie go przełamać. Nie bójmy się wychodzić poza utarte zasady, przemycając w naszych stylizacjach odrobinę nas samych. Czy to za pomocą lśniących perełek na sandałkach, czy pod postacią wzorzystych, ale w dalszym ciągu eleganckich spodni. Przemycaj trendy do pracy, zarażając swoich współpracowników modnym i stylowym kompromisem.